Avaldatud on esimese Tartu [eel]arvamusfestivali kogu kava

100
Tartu [eel]arvamusfestival toimub 17.–18.05.2024. Allikas: Arvamusfestival

Esmakordselt Tartus toimuval [eel]arvamusfestivalil saab kõlama üle kolmekümne arutelu, mille raames kohtuvad mitmed teadlased, poliitikud, erinevate valdkondade eksperdid, tudengid ja festivalikülastajad. Arvamusfestivali kodulehel on kättesaadav kahepäevane programm, kus arutelude südames on mitmed tähelepanu väärivad Eesti ja Euroopa teemad.

17.–18. mail Tartu keskpargis toimuval sündmusel on neli aruteluala, kus võetakse fookusesse ühiskondlikud muutused ja väljakutsed, Eesti ja Euroopa tulevikuvisioonid ning kogukondlikud teemad, mis on tartlaste ja lõunaeestlaste jaoks südamelähedased. Festivali projektijuhi Maarja-Liis Mereääre sõnul käsitletakse küsimusi alates tehisintellektist kuni süveneva küberkiusamise ja laste vähese aktiivsuse teemadeni.

Lisaks tutvustatakse Tartu [eel]arvamusfestivalil midagi täiesti uut – ülekannete abil astutakse vestlusesse 15 erineva Euroopa ülikoolilinnaga. „Hybrid European Democracy Festival toob osalejateni arutelud Euroopa julgeolekupoliitikast tudengilinnade eluoluni. Nii on võimalik osalejatel ja kuulajatel tutvustada oma kodulinna tarkusi, võrrelda erinevaid lähenemisi ja koos leida parimaid viise probleemide lahendamiseks,“ selgitab Mereäär.

Tartu [eel]arvamusfestival toimub 17.–18. mail Tartu keskpargis ning on osa rändavast eelsündmuste sarjast, millega juhatatakse sisse augustikuine Paide Arvamusfestival. Festival on külastajatele tasuta ning kutsub osalema igas vanuses inimesi nii Tartust kui ka kaugemalt. Kogu festivali programm on leitav lehelt arvamusfestival.ee/kava.

Üritus on osa Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna programmist ning lisaks [eel]arvamusfestivalile saab samadel päevadel osa võtta veel mitmest huvitavast kultuurisündmusest.

Lisainfo: Kristi Tirmaste, Arvamusfestivali turundus- ja kommunikatsioonijuht, kristi.tirmaste@arvamusfestival.ee

Kino maale
EelmineTeeme Ära talgupäeval koristati Kambja vana koolimaja
JärgmineKoerte ja kasside vaktsineerimisest marutaudi vastu