26.9 C
Kambja
Teisipäev, 16.07.2024

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivPolitseiinfo vahejuhtumitest Kambja vallas

Politseiinfo vahejuhtumitest Kambja vallas

Politseinik hoiatab: „Alkohoolse joogi tarbimine avalikus kohas või avalikku kohta joobnud olekus ilmumine on karistatav rahatrahviga kuni 6000 krooni või arestiga.“

Väike ülevaade Kambja vallas juhtunust ajavahemikul 1. jaanuar kuni 9. märts 2006

3. märtsil 2006 kella 10.50 paiku tabati Kambja Põhikooli territooriumilt noormees Kristjan, kes suitsetas tubakatoodet. Selle teo eest koostati Kristjanile väärteoprotokoll ning teda ootab kuni 600-kroonine rahatrahv. Kristjaniga kaasas olnud noormehed sellel korral ei suitsetanud, kuid küll tuleb igal oinal oma mihklipäev. Südames loodan, et nende noormeeste puhul seda ei tule, aga eks elu näitab.

Kammeri külas õpetajate maja korteris nr 3 lõi Anne 2. märtsil kella 19.30 paiku korduvalt kirvega pea piirkonda enda elukaaslasele Heinole, kes suri saadud vigastustesse.

19.veebruaril pidas Mäe külas oma sünnipäeva 81-aastane vanaproua, kes teatas politseisse, et joobes Heiki lärmab ja rikub rahu. Kohapeal käis politsei, et joobes lärmajat korrale kutsuda. Selles juhtumist moraal, et võta pitsa ja pea aru.

Raido ühendas koos Lembituga 2003. a detsembris ebaseaduslikult keldriboksi lambipesast elektrijuhtmed kanalisatsioonitoru mööda Puiestee 3-1 korteri kööki, luues sellega elektrilise ühenduse maja üldise tarbimisvõrgu ja korteri nr 1 köögi vahel. Loodud ühendust kasutati korteris nr 1 televiisori vaatamiseks. Kuriteoga tekitati osaühing Cambile kahju 285,60 krooni. See süütegu lahendati 6. veebruaril 2006 Raido suhtes väärteoprotokolli koostamisega, mille otsusega tuleb tal oma teo eest maksta rahatrahvi kuni 18000 krooni.

Ajavahemikul 30. jaanuarist kuni 5. veebruarini on viie ukseluku lõhkumise teel sisse tungitud Oomiste küla Tamme talus maamajja ja abihoonetesse ning varastatud mitmesuguseid esemeid.

Ööl vastu 3. veebruari on akna avamise teel sisse tungitud Kambja vallamajja ning sotsiaalnõuniku ruumist on varastatud arvuti monitor LCD 17 LG L1751 SSN ning arvuti server ORDI Jump. Sündmuskohal oli näha, et antud juhul ei olnud vargaid ainult üks – nad toimetasid vallamaja taga asuvas pargis, valvates jalgteel, mis viib Järve tänavale ja lehtla juures. Kui kellelgi on infot või nägi ta kahtlast liikumist vallamaja ümber ja taga pargis, andke sellest teada politseile.

Virulase küla Lombi talu koer ründas 2. veebruaril teel liikunud jalakäijat Kadrit rebides ta pikali ning hammustades teda paremast õlavarrest. Koera omanik kutsus koera ära, kuid midagi jäi kripeldama kannatanu hinge. Loodan, et omanik mõistab, mis jäi tema poolt tegemata.

Sellest külast on rohkemgi teatatud suuremate koerte liikumisest. Siit palve koeraomanikele: hoidke oma neljajalgsed sõbrad kinni nii, et nad ei ohustaks kaas-kodanikke. Samuti on praegu raske aeg metskitsedel ning koerad peavad jahti ka neile. Kui koeraomanikud ei soovi suuremat rahatrahvi, siis hoidke oma koerad kinni!

31. jaanuaril avastati, et akna kaudu on sisse tungitud Riiviku külas suvilasse, kust viidi ära firma LG televiisori pult ja ratastega reisikott.

29. jaanuaril teatati Kammeri küla õpetajate majast, et kolmandal korrusel on purjus mees, kes on vägivaldne.

28. jaanuaril teatati Kambja alevikust, et bussipeatuses (Võru suunal) magab joobes isik.

15. jaanuaril teatati, et Pangodi järvel tiirutab mingi džiibi moodi sõiduk ja segab rahu. Sõiduk lahkus enne, kui politsei kohale jõudis.

Teadmiseks sõidukiomanikele: Pangodi järv asub maastikukaitsealal ning seetõttu on järvel igasugune mootorsõiduki liikumine keelatud. Sellest keelust mittekinnipidamise korral ootab sõiduki juhti rahatrahv.

6. jaanuaril kell 17.30 avastati Kavandu külas Matsijärve suvilate kompleksis, et rõdu uste klaaside lõhkumise teel on sisse murtud suvilasse ning varastatud raadiomagnetofon Tensai. Selles suvilakompleksis on analoogset juhtunud veelgi. Siit palve sealkandis elavatele inimestele: vähegi kahtlase märkamisel teavitage sellest politseid, et saaksime teada kahtlastest liikumistest.

8. jaanuaril teatati Kambjas alevikust, et keset teed liiguvad joobnutena kaks meest ja naine.

7. jaanuaril teatati, et Kambja alevikus on peretüli, kus naine on nii joobes, et tükib mehele kallale.

Raivo Kiuru

Loetumad