14.9 C
Kambja
Pühapäev, 24.09.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivKambjalastega tuleb kohtuma sordiaretaja Viive Rosenberg

Kambjalastega tuleb kohtuma sordiaretaja Viive Rosenberg

Kambja raamatukogu korraldab oktoobris täiskasvanud õppija nädala ettevõtmisena kohtumise Kambjast sirgunud põllumajandusteadlase, Eesti Vabariigi teaduspreemia laureaadi Viive Rosenbergiga. Täiskasvanud õppija nädala ajal teoks saav kohtumine lähtub juhtmõttest "Põllumees kui looja: sordiaretus maaharija teenistuses". Õpituppa oodatakse nii aktiivseid põlluharijad kui ”potipõllumehi”. Viive Rosenberg on valmis tutvustama nii sordiaretuse minevikku kui kaasaega.

„Võiksin inimesi õhutada ka ettevõtlusele,“ avaldas Viive Rosenberg arvamust. „Olete ju kuulnud, et Eestis toodetud toit saab üha enam populaarseks, seda õhutab ka praegune põllumajandusminister.

Meil on vanu ja häid kartulisorte katseklaasides hoiul – näiteks „Väike verev“ jõulukartuliks, „Jõgeva kollane“ ja teisi. Selliste nišitoodetega alustamiseks on võimalik taotleda ka toetusi. Neid saavad lahedamini naised ja noored.“

Mõistagi on kohtumisele oodatud kõik kambjalased, kes aastakümnete eest olid Viive Rosenbergi koolikaaslasteks. „Minu klassil saab tuleval aastal 50 aastat, kui lõpetasime Kambja 7-klassilise kooli,“ meenutas Viive Rosenberg.

Täpsem info septembrikuu Koduvallas.

Toivo Ärtis

Loetumad