Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivXXV Vooremäe mängud toimuvad 9. juunil

XXV Vooremäe mängud toimuvad 9. juunil

XXV Vooremäe mängud toimuvad Mäksa vallas Kaagvere staadionil 9. juunil 2007.a algusega kell 10 . Võistlejate registreerimine algab kell 9.30. Bussid võistluspaika väljuvad Kambja kooli parklast kell 8.50 ja Kuuste kooli juurest kell 9.05.

Kõik, kes soovivad osaleda mõnel võistlusalal, võtku ühendust telefonil: 5660 8314

Mängude eesmärk on jätkata traditsioonilisi võistlusi nelja naabervalla vahel ja populariseerida sporditegevust maaelanikkonna hulgas ning pakkuda võimalust veeta terve perega üks tore päev

Osavõtjad

Mängudest on osa võtma kutsutud Haaslava, Võnnu, Kambja ja Mäksa valdade võistkonnad. Võistkonda võivad kuuluda vastava valla territooriumil elavad ja töötavad inimesed, nende perekonnaliikmed ning valla territooriumil asuva kooli õpilased.

Mängude kava ja tulemuste arvestamine

60m ja 100 m jooks

Võistlus toimub eraldi arvestuses:

60 m tüdrukud ja poisid vanuses 7-11;

100 m tüdrukud ja poisid vanuses 12-16;

100 m naistele vanuses 17-35 ja meestele vanuses 17-40;

60 m naisveteranidele vanuses 36 ja vanemad ning meesveteranidele 41 ja vanemad.

60 m ja 100 m jooksus ei toimu finaali.

Võistkondlik paigalt kaugushüpe

Võistkonnas 8 võistlejat: vanuses 7-11 (1 poiss ja 1 tüdruk), vanuses 12-16 (1 poiss ja 1 tüdruk), vanuses 17- 40 mehed ja 35 naised (1 naine ja 1 mees) ning vanemad kui 40 mehed ja 35 naised (1 naine ja 1 mees).

Iga võistkonna võistleja teeb joone taga seistes ühe paigalt kaugushüppe. Järgmine võistleja teeb oma hüppe eelmise võistleja tulemuse kohalt ning kõige kaugemale jõudnud võistkond on võitja.

Iga vald võib välja panna kuni 2 võistkonda.

Kuulijänn

Võistlus toimub eraldi arvestuses neidudele ja noormeestele (vanuses kuni 18) ning naistele ja meestele (vanuses vanemad kui 18).

Iga võistleja teeb ühe tõuke vasaku ja parema käega ning ühe heite rinnalt ja jalgade vahelt ette. Tõuked ja heited jätkuvad eelmise heite või tõuke tulemuse kohalt ning kõige kaugemale jõudnu on võitja.

Mälumäng

Võistkonnas 4 liiget. Küsimusi on kokku 20 ja küsimused on osalevate valdade kohta.

Rammumehe võistlus

Iga võistleja peab aja peale keerama ümber traktori ratast, hoidma raskusi väljasirutatud kätega ja ja kandma raskusi. Selgitatakse välja iga ala võitja ja üldvõistluse kolm paremat.

Iga vald võib välja panna kuni 3 võistelajat.

Korvpalli vabavisked

Võistkonnas 5 liiget.

Võistkonnaliikmed sooritavad järjekorras ühe viske: kahe (väljaspool 3-sekundi ala) või kolme punkti viske vabalt valitud kohast. Kolme punkti viskeks loetakse vise milline on sooritatud kolme punkti viskejoone tagant. Võidab võistkond, milline saavutab lühima aja jooksul 30 punkti.

Pushpall

Võistkonnas võib olla kuni 10 liiget ja väljakul on 7.

Vähendatud jalgpalliväljakul onvaja ajada suurt kummipalli vastasvõistkonna otsajoone taha. Mängitakse 2×5 minutit. Kui selle aja sees võitjat ei selgu, siis iga 5 minuti järel vähendatakse võistlejaid mõlemas võistkonnas 1 võrra ja vahetatakse pooli kuni võitja selgumiseni. Võistluse võitja selgitatakse turniirisüsteemis, kus kõik võistkonnad mängivad omavahel läbi.

Iga vald võib välja panna ühe võistkonna.

Võrkpall meestele

Võistkonnas võib olla kuni 8 liiget ja väljakul 6.

Mäng on kuni 3 geimi ja iga geim kestab 15 punktini. Võistluse võitja selgitatakse turniirisüsteemis, kus kõik võistkonnad mängivad omavahel läbi. Vihma korral toimub võrkpallivõistlus Sillaotsa Spordihoones.

Võrkpall naistele

Võistkonnas võib olla kuni 8 liiget.

Perekondade“ teatevõistlus

Võistkond on n.n. kombineeritud „perekond“ 2 ema (vanemad kui 30), 2 isa (vanemad kui 30) ja 1 poiss ning 1 tüdruk (vanuses kuni 10 eluaastat) ja 1 poiss ning 1 tüdruk (vanuses kuni 15 eluaastat).

Laste pendelteatevõistlus

Võistkonnas 5 poissi ja 5 tüdrukut (kuni 15 eluaastat).

Iga vald võib välja panna kuni kaks võistkonda.

Vallajuhtide võistlus

Võistkonnas peab olema 2 võistlejat, kes peavad olema vallavolikogu liikmed või vallavalitsuse töötajad.

Meelelahutuslikud võistlused lastele ja pealtvaatajatele

1. Tillujooks 60 m kuni 6-aastastele lastele. Kõigile auhinnad!

2. Nooleviskevõistlus 2×5 viset. Parimale auhind!

3. Korvaplli 10 vabaviset. Parimale auhind!

Iga ala kolme paremat autasustakse mängude medali ja diplomiga.

Võistluse käigus üleskerkinud ja juhendis mitte kajastatud küsimused lahendab võistluste peakohtunik koos võistkondade esindajatega kohapeal.

Iga võistleja vastutab oma tervisliku seisundi eest ise.

Vanusegrupid arvestatakse sünniaasta järgi.

Info võistluste kohta ja peakohtunik Margus Pleksner tel 521 8108, e-kiri margus@maksavald.ee