27.9 C
Kambja
Pühapäev, 26.06.2022

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui neli aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivÄrinõuandla kutsub noori ettevõtlusega alustama

Ärinõuandla kutsub noori ettevõtlusega alustama

Tartu Ärinõuandla koostöös Tööturuametiga kutsub Tartumaa noori töötuid osalema projektis „Tartumaa noored töötud ettevõtjaks”, mida rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Projekti eesmärgiks on julgustada, motiveerida ning koolitada Tartumaa noori alustama oma ettevõttega, pakkudes selleks põhjalikku koolitusprogrammi, individuaalset nõustamist äriplaani koostamisel ja ettevõtte arendamisel ning rahalisi toetusvõimalusi ettevõtluse alustamiseks. Osalemine projektis on tasuta.

Koolitus toimub Tartu linnas, maakonna inimestele tasutakse transpordikulud ja vajadusel kompenseeritakse ka majutuskulud linnas.

Ootame projektis osalema 16. kuni 24-aastasi noori tartumaalasi, kellel on soov alustada ettevõtlusega ning idee ettevõtte loomiseks. Projektis osaleja peab olema töötu ja olema registreeritud või registreerima ennast Tööturuametis töötuna.

Planeeritud on järgmised tegevused:

  • 15-päevane põhjalik ettevõtlusalane koolitusprogramm, mis sisaldab nii loovuse arendamist, psühholoogiat, ettevõtluse baaskoolitust, raamatupidamist, ettevõtte arendamist, äriplaani koostamist jm;

  • äriplaani koostamise nõustamine konsultantide poolt koolituse jooksul;

  • ettevõtlusalane nõustamine koolituse järgselt;

  • koostatud äriplaani alusel on võimalik taotleda kuni 30000 kroonist ettevõtlusega alustamise toetust ettevõtluseks vajalike põhivahendite soetamiseks või ettevõtluseks vajalike ruumide renoveerimiseks.

Valminud äriplaan on kindlasti väga vajalik töövahend ettevõtte arendamisel. Samuti on võimalik valminud äriplaani aluselt taotleda täiendavalt veel alustava ettevõtja toetust Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt ja Tööturuametist.

Esimene grupp alustab koolitusega juba septembris 2007 ja teine grupp jaanuaris 2008. Kokku on võimalus projektis osaleda kuni 44 Tartumaa noorel.

Projektis osalemiseks on vajalik kindel soov ja tahe ettevõtlusega alustada. Meie omalt poolt pakume teadmisi, abi ja tuge ning finantstoetust Sinu heade ideede rakendamiseks.

Projektis osalemiseks ning lisainfo saamiseks võta ühendust: Siim Ausmees (Tartu Ärinõuandla konsultant); tel: 7366 325; e-mail:siim.ausmees@tartu.bas.ee.

Julgust ja pealehakkamist soovides,

Piret Arusaar,
SA Tartu Ärinõuandla juhataja

Loetumad