Jõulud on ka tuleohutusest hoolimise aeg

346

Jõulud on aeg, mil oleme perega koos, leiame aega sõprade jaoks, meenutame mööduvat aastat. Jõulude ja aastavahetuse melus peame leidma aega mõelda ka sellele, et minu pere saaks veeta jõulud ohutult.

Kahjuks juhtub ka jõulude ja aastavahetuse perioodil traagilisi tuleõnnetusi, kuna sel ajal kasutatakse tavapärasest rohkem lahtist tuld ja inimeste tähelepanu on peomeeleolus hajutatud.

Sel aastal on Tartumaal tules hukkunud 2 inimest. Isegi üks inimene on liiga palju. Nad olid kellelgi pereliikmed, lähedased, sõbrad…

Enamuse traagiliste tuleõnnetuste põhjuseks on hooletu ümberkäimine lahtise tulega, vananenud ja korrast ära elektrijuhtmed ja -seadmed ning eluruumides suitsetamine. Seepärast ei tohi me peomeeleolus unustada ohte, mis meid ümbritsevad, kui kaotame valvsuse.

Järelevalveta jäetud küünlast võivad kergesti süttida küünlale lähedalasuvad esemed. Paiguta alati küünlad mittesüttivale alusele.

Püüa vältida elektriseadmete ülekoormamist, samuti kontrolli elektrijuhtmete korrasolekut. Koduses tuleohutuses on see äärmiselt oluline.

Ilutulestik on silmale ilus vaadata ja loob meeleolu seni, kuni seda kasutatakse õigesti ja ohutult. Järgi alati ilutulestiku kasutusjuhendist ning vaata, et lapsed oleks kindlasti ohutus kauguses.

Kütmisega ei maksa liiale minna. Mõõdukas ja õige kütmine teeb kindlasti toa soojaks.

Ka toiduvalmistamisel tuleb olla hoolas, et toit ei läheks kõrbema ning kuuma pliidi lähedale ei unustaks süttivaid asju, näiteks rätikut, pajalappe, salvrätte jms.

Jõulupuud ehtides vaata hoolikalt, kuhu paigutad küünlad, ehted ja elektriküünlad.

Kui hoolid endast ja oma lähedastest, ära suitseta siseruumides.

Ning ka lemmikloomad on pereliikmed, kelle ohutuse eest oleme vastutavad.

Kui peaks juhtuma tuleõnnetus, siis helista koheselt hädaabinumbril 112.

Ja parim jõulukingitus on väike elupäästja – suitsuandur –, et näidata hoolivust oma lähedaste ja enda suhtes.

Rahulikku ja ohutut jõuluaega!

Erki Remmelkoor,
Lõuna-Eesti Päästekeskus

Suitsuandur on kohustuslik

Alates 2008. aastast peab igas majapidamises olema paigaldatud vähemalt üks suitsuandur. See kohustus tuleb kõigil täita.

Kui võtta ühendust valla sotsiaalnõunik Heli Jaametsaga (telefon 741 6205), saab iga soovija Kambja vallamajast osta suitsuanduri (hind 53 kr).

Nõustamine ja paigaldus kokkuleppel.

Jüri Toomiste,
päästekorraldaja (telefon 5394 3166)

Kino maale
EelmineSibulaid ja siirupit, küünlaid ja kosmeetikat&
JärgmineUus aasta toob uue kütusetoetuse maksmise korra