Vallarahvas lõpetas aasta toreda peo ja tralliga

258
Pilt:Noormees sangpommiga kaljakappa tühjendamas

Kõigi raskuste kiuste: Õhtujuht Marko Pille (paremal) poolt korraldatud kaljajoomise võistlusel rippus jooginõu küljes sangpomm. Foto: Peeter Ruuge

Nagu kenaks kombeks on kujunenud, lõppeb aasta ikka peo ja tralliga.

Meie vallarahvale mõeldud pidu toimus kooli saalis aasta viimasel reedel.

Taidlejatele ja kooliõpilastele kõrval oli peole tulnud üllatavalt palju ka vallarahvast. Enam ei pea paika ütlemine, et Kambjas esinevad isetegevuslased isetegevuslastele ja muid peolisi võib kahe käe sõrmedel üle lugeda. Samuti ei tohiks keegi kurta reklaami vähesuse üle: mitmed inimesed tulid ja ütlesid, et lugesid aastalõpupeo kuulutust vallalehest või Postimehest. Kel vähegi huvi vallas toimuvate sündmuste vastu, see leiab infot igatahes.

Marko Pille, kes oli kutsutud õhtujuhiks, avas peo ja kutsus lavale esimese esineja – Madli Lehiste. Järgmistena astusid üles Marika Lehiste juhendamisel meie kooli lapsed kahe pillilooga. Laulu ja pillilugude järel oli järg tantsijate käes – noored neiud Katriin Altemendi tantsurühmast näitasid meile, mida nad paari kuuga on selgeks õppinud.

Laste järel oli aeg üles astuda meie täiskasvanute taidlusrühmadel. Kuulasime naisansamblit Anu Irdi juhendamisel. Järgmisena esines Kalev Laanesaar pasunakooriga. Laulukoor Läte oli oma osa eeskavast läbi põiminud naljadega ja selleks puhuks isegi päkapikkudelt vahvad mütsid laenanud. Lõpetuseks nägime Vikertiimeri lustlikke tantse.

Etteastete vahel korraldas õhtujuht lõbusaid seltskonnamänge ning kutsus rahvast end sirutama ja kaasa mängima. Unustatud polnud ka mälumängu, küsimusi esitati nii meie valla kui ka laiema maailma kohta.

Tantsuks mängis rahvamuusikaansambel K.O.I Põlvamaalt. Ansambli puhkepause täitis jällegi Marko Pille mängudega, mille käigus selgus nobedaim koduperenaine ja kõvem kaljajooja mees. Need, kel elevant pole kõrva peale astunud, said oma lauluoskust demostreerida karaoket lauldes.

Tänan kõiki, kes andsid esinemisega oma panuse peo korda minekule.

Tänan kõiki pidulisi, kes oma kohaloleku ja osalemisega aitasid pidu läbi viia.

Tänan neid, kes leidsid aega ütelda peo kohta nii kiidusõnu kui ka laitusi.

Lohutuseks võin öelda, et pole ju olemas sellist ansamblit või õhtujuhti, kes meeldiks nii Maalile ja Juulile ning oleks ka Juhanile meelepärane.

Pille Tammelan,
kultuuritöötaja

Kino maale