Tunnustus Avo Alliksaarele – heale pojale ja isale

397
Pilt:

Eeskujuandvalt aktiivne: Kambja vallas aasta isaks valitud Avo Alliksaar kõneles Kuuste lasteaiarühma avamisel kui hoolekogu liige. Foto: Heigo Mägi

Pereklubi eestvedamisel kogunes novembri lõpus komisjon, et valida Kambja valla isade seast välja üks, kes vääriks Aasta Isa tiitlit.

Aasta Isa valis komisjon, kes oli kokku pandud erinevate organisatsioonide esindajatest: Kambja kooli esindas Mare Paidra, Kambja lasteaeda Maie Solnik, vallavalitsust Reet Kiuru, Kambja laulu- ja mänguseltsi (LMS) Helin Kanep, spordiklubi Anne Välja, noortekeskust Ruth Kiuru, pereklubi Tiina Rebane. Komisjoni tööd aitas korraldada Juta Jaani.

Kandidaate Aasta Isa tiitli saamiseks sai esitada 24. novembrini ja valikukriteeriumid olid järgmised:

  • tal peab olema vähemalt 1 alaealine laps;

  • elab oma perega koos;

  • ta on töökas ja viisakas;

  • osaleb koos lapsega (lastega) erinevatel üritustel;

  • on eeskujuks oma lapsele (lastele) ja kogukonnale.

Väärilisteks kandidaatideks arvati Riho Männik, Üllar Zeigo, Margus Kriiva, Avo Alliksaar, Janek Riives ja Vello Tollimägi.

Kuigi Aasta Isa tiitlit väärinuksid kõik seatud kandidaadid, otsustas komisjon tiitli anda sel korral Avo Alliksaarele.

Soovite põhjendust?

Avo Alliksaar on 3 lapse isa, vallavolikogu liige ja kultuurikomisjoni esimees, aga ka Kuuste põhikooli ja Kambja lasteaia hoolekogu liige. Avo igapäevatööks on sõidutada lapsi bussiga kooli-lasteaeda ning vajadusel ka tantsijaid-lauljaid vedada. Teda teatakse kui abivalmis bussijuhti, kes hoolitseb kõigi bussiga sõitvate laste eest.

Avo on lastele eeskujuks sportimisel ja innustab isikliku eeskujuga ka oma lapsi spordiga tegelema. Ta on silma jäänud kui aktiivne spordivõistlustel osaleja – nii Vooremäe mängudel kui ka ümber Kambja järve jooksul.

Avo osaleb aktiivsel ka valla ja küla kultuuriüritustel, teda jätkub nii mängu- kui tantsuplatsile. Kui vaja, ulatab oma abistava käe ka sponsorina ning teda peetakse seltskonna hingeks.

Avo on hea poeg oma emale, kuid ta on ka tubli ehitaja – ehitas oma perele kodu. Avo hoolitseb kodus korra ja ka toalillede eest. Kõigi nende tööde ja tegemiste kõrvalt on olnud tema jaoks kõige olulisem olla oma perele hea isa.

Aasta Isa väljakuulutamine toimus 2. detsembril kell 12 Noortekeskuses, kus kõik kandidaadid said mälestuseks meene ja lilleõie.

Kõikide tublide isade kohta ootame selgi aastal vihjeid, et taas kord tunnustada tublisid Kambja mehi, kes kiirele elutempole vaatama ka perega koos tehtut tähtsaks peavad. Täpsemat infot selle ja ka kõikide teiste pereklubi poolt korraldatavate ürituste kohta näeb pereklubi kodulehelt www.kambja.eu/pereklubi.

 

Juta Jaani,
Pereklubi juhatuse liige

Helin Kanep,
Kambja LMSi juhatuse liige

Kino maale
EelmineSeitseteist toimekat aastat Kambja valla teenistuses
JärgmineKellel on Kambja vallas kõige kaunimad kodud?