Mulle meeldib Eestis elada?

256
Pilt:

Rituaal: Klassiõdede ja -vendade tunnustava pilgu all helistab enda ja oma teadmiste auks viimast koolikella Triinu Raudkepp. Foto: Heigo Mägi

Kõige suuremaks teguriks, miks mulle meeldib Eestis elada, on kindlasti see, et siin elavad minu pere, sõbrad ja tuttavad, kes on lahutamatu osa minu elust. Kui nad ei oleks kasvanud Eestis, poleks nad just need inimesed, kes nad on täna.

Kokkuvõtteks ütleksin, et mulle meeldib Eestis elada, sest kellele ei meeldiks, kui see riik on sulle koduks ja kohaks, kus oled üles kasvanud.

Katriin Altement

 

Mulle meeldib Eestis elada ka selle pärast, et eestlaste käitumine meeldib mulle. Eestlased käituvad üldiselt rahulikult, mõne erandiga ning see mulle just meeldibki. Ma ei ole kunagi aru saanud inimestest, kes alati kiirustavad. Mina arvan, et kõike tuleks rahulikult teha ja mitte närvi minna. Selline suhtumine on Eestis laialt levinud. Eesti on lõunapoolsete riikidega võrreldes väga rahulik ja see on ka üks põhjus, miks mulle meeldib Eestis elada.

Eestis ei ole ainult heade inimeste ja käitumise pärast tore elada. Eestis on ka palju väga ilusat maastikku. Eesti maastik on minu arvates kõige ilusam maailmas. Metsad, sood ja järved on igapäevane nähtus, isegi linnaelanikele. Linnad on Eestis piisavalt väiksed, et linna seest näha linna kõrval paiknevat metsa.

Kristjan Kalde

 

Arvan, et kui inimestes, rahvas olev hing on üks, siis pole tähtis, mis ajas me hetkel elame.

Parema tuleviku nimel peaksid või võiksid ka meie poliitikud olla üksmeelel, mitte vaidlema pidevalt selle üle, kelle ideed ja õpetused on rahvale paremad, sest miks nõuda rahvalt kokkuhoidu ja üksmeelt, kui riiki juhtivad inimesed seda ise ei tee.

Ainus, mida soovin ja tahan, on see, et inimesed oleksid üksteise suhtes hoolivamad ja tähelepanelikumad, sest ainult sel viisil suudame me eksisteerida ja olla oma ühiskonnas rahumeelselt. Kuna kõik riigid seda ei suuda, siis peavad paljud meie riigi elanikud lahkuma oma kodumaalt, et minna appi kriisipiirkondadesse.

Katre-Meriliin Kriisa

 

Miks mulle ei meeldi Eestis elada?

Mulle ei meeldi Eestis elada peamiselt selle pärast, et minu meelest ei valitseta seda riiki hästi. Mulle tundub, et Eesti riik ja selle rahvas lihtsalt müüakse tükk tüki haaval maha.

Teine põhjus, miks mulle ei meeldi Eestis elada, on see, et kuigi vormiliselt oleme Venemaa võimu alt vabanenud, tundub, et see ei ole päris tõsi. Me ei saa oma riigis isegi kuju maha võtta, ilma et sellest tekiks suur probleem.

Elise Nemliher

 

Ma ei taha eitada, et kui Eesti oleks suurem pindalalt, mitmekesisem looduselt, parema riigikorraldusega ja maailmas tuntum, kõnniksin ma ringi, uhkus südames, ja lausa armastaksin Eestis elamist. Kuid raske on soovida nii täiuslikku riiki, kui sellist mujal maailmaski ei ole.

Võimatu on 100% nautida Eestis elamist, isegi, kui ma seda väga sooviksin. Mind lihtsalt häirivad nii paljud asjad, millega mul on raske leppida. Kuid see ei tähenda, et mulle ei meeldi Eestis elada.

Reet Oolmann

 

Miks siis mulle meeldib Eestis elada? Kindlasti meeldib mulle Eesti hea haridus, millega võib jõuda kaugele, turvatunne on Eestis palju suurem kui kuskil mujal, igal pool on head inimesed, palju sõpru ja kõige tähtsam on see, et „eestlane olen ja eestlaseks jään“.

Kardo Paide

Kino maale