Kuuste naiskoor pani kauni kevadõhtu helisema

166
Pilt:

Harrastus ühendab: Dirigentide Tiiu Voorti ja Margit Aigro-Siibaku juhendamisel naudib Kuuste naiskoori juubeliaastal lauluilu 36 naist.

Kuuste naiskoor tähistas oma 55. tegutsemisaastat uhke kontserdiga.

Külalisi ja õnnitlejaid tuli kokku nii lähedalt kui ka kaugemalt. Pikima tee sõitis maha Jõgeva meeskoor – Kuuste naiste ammune sõber ja esinemiskaaslane. Kambja ja Haaslava vald olid esindatud kõrgeimal tasemel – sünnipäevalast olid tulnud tervitama vallavanemad.

Pean ennast tulihingeliseks Kuuste naiskoori fänniks. Esimesed sammud auväärse kollektiivi kõrval said astutud emaga, kes laulis naiskooris päris mitu aastat. Mälusoppi on jäänud kontserdid ja põnevad ekskursioonid. Riigipiiri ületavad reisisihid jäid tookord loomulikult unistustesse. Tänapäeval on naiskoor külastanud nii Soomet, Rootsit, Ungarit kui Slovakkiat ja neis riikides ka esinenud. Vana armsat Peterburigi pole unustatud.

Ema kõrval hakkas kooris laulma ka minu õde ja ei teagi täpselt, kas mind tõmbasid siis koori ligi kaunid laulud või hoopis õe kenad sõbrannad, kes samuti oma emade-vanaemade eeskujul naiskooris kaasa lõid. Mäletan selgesti aastatetagust Haapsalu laulupidu, kui lehvitasin kodukoorile rongkäigu ajal ja seejärel nautisin lossimägedes kontserti.

Aitäh Annele, kes tegi ära tohutu töö, luues naiskoori mahukast pildikogumikust nostalgilise slaidiesitluse. See läbimõeldult koostatud fotoajalugu näitab nii koori argi- kui ka pidupäevi, nii rõõmu- kui ka kurbusehetki. Fotodel on hetked proovidest ja laulupidudest, vallatud naerunäod peoõhtutelt ja pisarais silmad koori asutajadirigendi Richard Nemvaltsi matustelt.

Ehkki Kuuste naiskoor ei harjuta juba mõned head aastad Kuustes ja siitkandi lauljadki on vähemuses, on ta allkirjutanu suureks rõõmuks jäänud truuks ajaloolisele nimele. Järjepidevust aitavad alal hoida Kuuste kooli ja naiskoori ühised ettevõtmised, eelkõige juba kindlaks traditsiooniks kujunenud teise advendi tähistamine. Küllap on tähendusrikas seegi, et koori pidulikud tähtpäevad ja suuremad peoõhtud on ikka toimunud meie armsa maja seinte vahel. Muuseas, mõisasaali akustikat on kiitnud kõik koorid, kes siin on esinenud.

Vaheldusrikas juubelikontsert

3. mai kaunil kevadpäeval oli vana maja laulusõpradest tulvil. Peatähelepanu oli loomulikult juubilaril, kes esitas kaheosalise kava, mille meeleolu kulges tõsisemalt lõbusamale. Kuna õnnitlejate hulgas olid suures enamuses muusikakollektiivid, siis sai sel õhtul nautida vaheldusrikast ja põnevat kontserti.

Südame tegi soojaks Kuuste kooli tütarlastega ühiselt esitatud lugu “Üksteist peab hoidma” – järelkasvu koorile pole vaja kaugelt otsida.

Kuuste naiskoor ei unustanud ka oma kunagisi dirigente ja endisi lauljaid – kõik kohaletulnud (neid oli märkimisväärselt palju) said tänutäheks lilleõie ja koori sümboolikaga kingituse.

Hetkel laulab kooris dirigentide Tiiu Voorti ja Margit Aigro-Siibaku juhendamisel 36 naist Ülenurme, Haaslava, Kambja ja Võnnu vallast ning Tartu linnast. Koori tegutsemist toetavad rahaliselt Ülenurme ja Kambja vald. Juubelikontserdi korraldustöid vedas koori juhatuse liige Edda Lints.

Allakirjutanul jäi kahjuks nägemata vallatu moesõu “Naiskoori kostüümid läbi aegade” ja kuulmata kevadvärskusest pakatavat uut esinemisriietust tutvustav laul, mis loodud populaarsele viisile “Rohelised niidud”. Seda suurema põnevusega ootan järgmisi kohtumisi ja soovin Kuuste naiskoorile kustumatut sära ja jätkuvat esinemislusti.

Südamlikult õnnitledes
Kaido Mark

Kino maale