ID-kaardi kehtetuks tunnistamiseks tuleb kirjutada avaldus kodakondsus- ja migratsiooniametile

223
Pilt:

Vältimaks ID-kaardi väärkasutamist kolmandate isikute poolt, tuletab kodakondsus- ja migratsiooniamet (edaspidi KMA) meelde, et ID-kaardi kadumise või varguse korral tuleb kaardiomanikul pöörduda esimesel võimalusel KMA klienditeenindussaali ja kirjutada vastavasisuline avaldus.

Viimastel kuudel on esinenud juhtumeid, kus varastatud ID-kaardiga on tehtud ebaseaduslikke toiminguid, mille tagajärjel on inimesed kahju kannatanud.

ID-kaardi kadumise korral tuleb koheselt sertifikaatide sulgemiseks helistada sertifitseerimiskeskuse telefoninumbril 1777. Selliselt käitudes välistab inimene oma ID-kaardi digitaalse väärkasutamise võimaluse.

Kuid helistades sertifitseerimiskeskusesse peatatakse küll kaardi sertifikaadid, kuid kaarti ei tunnistata kehtetuks. ID-kaardi kehtetuks tunnistamiseks tuleb kaardi kadumise või varguse korral tulla esimesel võimalusel isiklikult KMA klienditeenindusbüroosse ja kirjutada avaldus kaardi kehtetuks tunnistamise kohta. Pärast kirjaliku avalduse esitamist tunnistab KMA ID-kaardi kehtetuks.

Turvalisuse tagamiseks ja hilisemate probleemide ärahoidmiseks on oluline, et dokumendi kadumise või varguse korral selle omanik esitab võimalikult kiiresti isiklikult kirjaliku avalduse, mis kaitseb teda dokumendi väärkasutamisjuhtumite korral.

Juba kehtetuks tunnistatud dokumenti ei ole hilisema kaardi ülesleidmise korral võimalik uuesti kehtivaks muuta.

KMA teenuseid ja dokumentide taotlemist või kehtetuks tunnistamist puudutavate küsimuste korral on võimalik saada lisainfot helistades KMA infotelefonile 666 2722 või saata e-kiri aadressil: kma.info@mig.ee.

Kodakondsus- ja migratsiooniameti pressiesindaja
Maimo-Lii Paloveer

Kino maale