Kirevaid kilde Kambja kolmandalt perepäevalt

251
Pilt:

Konkurents juba maast madalast: Titeralli võistlusrajal juhivad oma silmarõõme esireas Liisa Unt, Juta Jaani ja Teele Nigola. Foto: Pereklubi

Vaatamata augustikuud tabanud enneolematule vihmale oli taevataat 30. kuupäeval piisavalt armuline. Oli ka põhjust, sest aset leidis kolmas Kambja valla perepäev.

Traditsioonilisel avaüritusel – titekärurallil – oli osalisi kahe käe sõrmede jagu. Titade roomamisel näitas suurimat kiirust ja parimat tehnikat Indrek, aga muidugi olid tublid ka Alvin, Gustav ja Marie.

 

Korvpalli vabaviskeid sooritas 20 osalejat. Täpseima visketabavusega oli Kristjen Käärik, järgnesid Jaanus Kotkas ja Rauno Kiuru. Noorte arvestuses oli Rauno parim sangpommi (16 kg) rebimises, aste madalamale maandus Kristjen Käärik ja tubli 3. koha sai Margus Kittus. Meeste arvestuses tuli rebida 24 kg kaaluvat sangpommi. Ülekaaluka esikoha sai Jaanus Kotkas Ülenurme vallast, väga tublid olid ka Kristjan Timmusk ja Jüri Toomiste. Perevõistluse võitis perekond Jaani.

Lastele pakkusid enam elevust erinevad tasuta batuudid ja trikimees Meelis Kubo.

Uue alana pakkusime heegeldamisvõistlust. Kahe minuti jooksul heegeldas 16 osalejat kiiruse peale ketti. Pikima (103 cm) keti suutis ette näidata Monica Roosve, järgnesid Annika Välja (101 cm) ja Egne (95 cm). Kvaliteedi eripreemiad said Hele-Mall Piller, Ulvi Unt ja Marika Anton. (Vahemärkusena olgu öeldud, et proua Piller ei ole mitte ainult usin heegelnõela liigutaja, vaid temale kuulub ka Tartu Postimehe korraldatud kurgiolümpial pikima kurgi (71,6 cm) kasvatamise au.)

Nooleviskemängus proovis täpsust 48 osalejat. Meeste ja naiste arvestuses läksid eripreemiad ühte peresse – Kristi ja Einar Loomusele, parima visketabavusega laps oli Doris Park.

Eestlase käes on teadaolevalt mobiiliviske maailmarekord. Kambja staadionil 44 osaleja hulgas oli täpseim Aivo Koppel, järgnesid võrdse tulemusega Kristjen Käärik, Margus Kittus, Janar Lauren, Ants Rootslane ja Maarja Sammel.

Perepäeva viisid läbi Kambja pereklubi aktiivsed pered. Lisaks täname abi ja koostöö eest Rauno Kiurut, Pille Tammelani, Mart Ilvest, naiskodukaitsjaid ja noorkotkaid ning miniloomade ja koerte agility nais- ja meeskondi.

Lisaks abistasid meid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Kambja vallavalitsus, Humal Templitehas, Mesilinnu talu, Pere AS, Balbiino AS, Põltsamaa Felix AS, AS Kobras, kauplus Jahipaun, A le Coq ja paljud eraisikud.

Kahjuks sai siia kirja vaid killuke perepäeval toimunust. Kutsume lugejaid vaatama ka pereklubi veebilehel (aadressil lwww.kambja.eu) olevaid videomeenutusi kahest viimasest perepäevast. Samal leheküljel on olemas ka perepäeva puudutavad küsitlused, millest ootame aktiivset osavõttu.

Kui Sul on ideid, kuidas perepäeva järgmisel aastal veelgi paremini korraldada, võta palun meiega ühendust: MTÜ Kambja pereklubi aadressil Kase 14a, Kambja 62034; Annely telefonil 5192 1636 või pereklubi_info ätt kambja.eu.

Aitäh tegijatele, toetajatele, osalejatele!

Marika Männik ja Anne Välja

*Agility on tempokas koeraspordiala, milles koerajuhi ülesanne on aidata koeral läbida takistusrada.

Kino maale