9.9 C
Kambja
Pühapäev, 04.06.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiiv„Erinevad üheskoos – kultuuridevaheline dialoog“

„Erinevad üheskoos – kultuuridevaheline dialoog“

Õppida pole kunagi hilja!

Täiskasvanud õppija nädal (TÕN) toimub Eestis üheteistkümnendat korda. TÕN-i eesmärk on tuua õppimisvõimalused ning informatsioon inimestele lähemale ning selgitada, et enese pidev ameti- või huvialane täiendamine aitab elus edasi. Tunnustatakse ka neid inimesi, kes juba on end täiendanud ning sellega teistele eeskuju näitavad.

 

Täiskasvanud õppija nädal on rahvusvaheline ettevõtmine, mis on elujõu saanud ligi poolesajas riigis üle maailma. Traditsiooniliselt toimub see Eestis igal aastal oktoobrikuu teisel nädalal. 2008. aasta TÕNI-i teema on “Erinevad üheskoos – kultuuridevaheline dialoog”.

Nädala tegevused on osalejatele tasuta ning toimuvad kolmel tasandil: vabariiklikul – avaüritus ja täiskasvanuhariduse foorum; maakondlikul – konverentsid, seminarid, teabepäevad, aasta tegijate pidulik tunnustamine ja kohalikul – koolitusasutuste lahtiste uste päevad, töötoad, loengud, näitused, vestlusringid, kohviõhtud jm. Näiteks teist aastat järjest külastab väiksemaid asulaid populaarseks osutunud Õpibuss, millega sõidavad kaasa tööturuameti ja täiendõpet pakkuvate koolide esindajad ning teised spetsialistid, kes oskavad inimestele jagada personaalseid õpisoovitusi.

Ajakohast informatsiooni TÕN-i ürituste kohta leiab pidevalt uuenevalt aadressilt www.andras.ee. Seal on olemas ka kohalikke üritusi ohjavate maakondlike koordinaatorite kontaktid.

Kõiki tegevusi toetavad Euroopa Sotsiaalfond, haridus- ja teadusministeerium ning Hasartmängumaksu Nõukogu.

TÕN-i korraldajaks on Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras, mis on 17 aastat tagasi loodud mittetulundusühing. See ühendab Eesti täiskasvanuhariduse eri valdkondi ning esindab täiskasvanuharidust Euroopas ja mujal maailmas. Olles sotsiaalseks partneriks haridus- ja teadusministeeriumile, osaleb Andras täiskasvanuhariduse poliitika kujundamisel.

Õppida pole kunagi hilja!

Kati Käpp,
ETKA Andras meedia alaprojektijuht

Õpime mõnuga!

Loetumad