2.9 C
Kambja
Teisipäev, 21.03.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivTÕN toob Kambjasse Hillar Palametsa ja Õpibussi

TÕN toob Kambjasse Hillar Palametsa ja Õpibussi

Väsimatu ajaloopopulariseerija, vaheda sulega kirjamees ja armastatud raadiohääl Hillar Palamets, kelle isikupärane vestmisoskus mõjub kuulajaile reeglina lummavalt, tuleb kambjalastele külla teisipäeval, 7. oktoobril.

Ajalehes Postimees ilmus paari aasta eest üks ulatuslik intervjuu, mille sissejuhatuseks paluti lugejail ära arvata, kellele kuulub järgnev mälestuskild:

Pilt:

Ajaloopopulariseerija: Hillar Palamets suudab jutustamisoskusega lummata. Foto: Hele Ellermaa

„Meid päästis rahanappus paljudest pahedest, välja arvatud naised, kus bioloogiline sund oli tugev. Me kõik abiellusime peale ülikooli. Olin ühe aasta Lennart Meriga samas toas, siis ta hakkas just esimest naist võtma. Minust kolm kuud varem. Tollal oli üldlevinud, et pead abielluma, kuigi seitsme aasta jooksul kogu meie rakkude süsteem uueneb, peale aju. Nii et võid seitsme aasta järel uuesti abielluda. Isaand, mul oleks praegu juba kaheksas naine võinud olla!“

Õigeks vastuseks ehk nimeks on mõistagi Hillar Palamets.

„See eelnev meenutuskatke on kui kvintessents tema jutustamisoskusest, millele Eestis suudavad vähesed konkurentsi pakkuda,“ nentis ajakirjanik Priit Pullerits Hillar Palametsa ande kiituseks. „Siin on irriteeriv avalause ja paeluv teema. Siin on tuntud nimi. Siin on huvitavaid fakte. Siin on jahmatav järeldus.“

Tänavu 95. tegevusaastat tähistava Kambja raamatukogu lugemisaalis TÕN-i ettevõtmiste raames toimuval kohtumisel vestabvestleb Hillar Palamets teemal „Muusika ajaloos, ajalugu muusikas“.

Õdus õpiõhtu algab teisipäeval, 7. oktoobril kell 16 ja kuulajaiks-õppijaiks on oodatud kõik huvilised.

TÕNi ettevõtmisi on olnud Kambja raamatukogus ka varasematel aastatel. Tunamullusel õpiõhtul jagas oma teadmisi Kambjast võrsunud taimeteadlane Viive Rosenberg. Mullu kohtusid kambjalased nimeka muusikamehe Heldur Jõgiojaga, kelle harrastuslikeks tegevusteks on ajaloouurimine ja ajakirjandus. Läinud aastal oodati kambjalasi ka karjäärinõustaja Merike Sassi töötuppa ja Õpibussi.

Õpibuss peatub taas Kambjas

Teist aastat toetab TÕN-i tegemisi rõõmsakirjaline Õpibuss, mis kolmapäeval, 15. oktoobril kell 11.30 kuni 13 peatub Kambjas vallamaja sissesõidu juures platsil.

Õpibussist on võimalik saada IT-alast abi ja nõustamist ning juriidilist nõu tööõiguse teemadel. (Tööõiguse tundmine on muutunud taas hädavajalikuks, sest majanduskasvu aeglustumise tingimustes hoogustub töötajate sundpuhkusele saatmine ja koondamine.)

Bussist saab infot erinevatest õppimisvõimalustest Tartumaal ja ka kaugemal.

Bussis on kaks internetiühendusega arvutit, printer-koopiamasin, TÕNi plakatid, kommid, pastakad ja helkurid, samuti saab sealt raamatuid märkmikke, koolituskalendreid ja infomaterjale.

Õpibuss tuleb Kambjasse Ülenurmelt Konsumi kaupluse parklast ja suundub siit Valgjärve vallavalitsuse juurde.

Õpibussi ringsõidust võib lugeda veebipäevikust (http://opibuss.blogspot.com/. Sellele, et päevikusse ilmuks sissekanne: „Kambjas oli palju toredaid huvilisi.“ saab kaasa aidata iga kambjalane. Tulge julgesti õpibussi juurde!

Toivo Ärtis

Loetumad