26.9 C
Kambja
Teisipäev, 16.07.2024

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiiv„Uskumatu, et meil on nii palju aktiivseid inimesi.“

„Uskumatu, et meil on nii palju aktiivseid inimesi.“

Titekäruralli: Kõige kiiremini suutsid ümber Kambja koolihoone kihutada tilluke Triinu ja tema sportlasehingega ema Marina (vasakul). Foto: Peeter Ruuge

  

Augusti viimasel pühapäeval korraldasid Kambja erinevad mittetulundusühingud kooli staadionil sportlik-meelelahutusliku perepäeva, mille motoks oli „Liigume koos!“.

Päeva avasid kaheksa ekipaaži titekäruga rallitajaid. Kõige kiiremini tegid tiiru ümber koolimaja Triinu ja tema ema Marina Asfaldijoonistusvõistlusel andsid oma emotsioone ja mõtteid edasi 40 kunstihuvilist poissi-tüdrukut. Joonistajate vahel läks loosimisele kuus palli.

Kõikide osalenud perede vahel loositi välja 4 X 500 krooni.

Karikad olid välja pandud kolmel spordialal. Perevõistluse võitis sel korral perekond Välja, järgnesid perekonnad Kullerkupp ja Hankov. Korvpalli viskevõistlusel kogus 31st osalejast parima punktisumma Gert Prants (15st 13 tabamust), järgnesid Väino Kiuru (12) ja Aigar Koppel (11). Sangpommi rebimises tegi teistele silmad ette Väino Kiuru (80 korda), II koht läks Erki Palusoole (55) ja III koht Margus Käärikule (53).

Viisime läbi erinevaid sõuvõistlusi, kus osavamateks osutusid Kristjen Käärik, Merilin Toome, Merje Aavik, Rauno Kiuru, Henri Kaselo; Kristel ja Tarmo, Maarja Anton ja Kaia Tohu, Aivi ja Jürgen. Telgi suutsid kõige kiiremini püstitada nö vana kooli mehed Vahur, Tarmo, Kristel ja Moonika. Kollektiivses puntrajooksus näitasid meistriklassi ja parimat meeskonnatööd Ülle, Veronika, Meeli, Tuuli, Gregori, Kaia, Maarja ja Marika.

Populaarseimaks alaks (78 osalejat) kujunes nooleviskemäng. Esikolmikusse mahtusid Ain Augla, Rainer Pedjus ja Väino Kiuru.

Esmakordselt mängiti Kambja põhikooli staadionil puššpalli. Suurt palli trügisid Kambja naised. Pealtvaatajatest mehed utsitasid naisi, osalejad võitlesid kui emalõvid, rahule jäid kõik.

Meeleolukal perepäeval oli võimalus hüpata batuudil, proovida kargukõndi, sõita ponihobusega ning tutvuda pimedate juhtkoera tööde ja tegemistega.

Positiivselt võeti perepäeval vastu kepikõnni tutvustus. Kõndimas käis 26 inimest ja kõlama jäi mõte: Kambjas võiks olla korralikud metsarajad selle alaga tegelemiseks ja keegi võiks eest vedada kõndijate rühma – harrastajaid jätkuks kindlasti nii vanade kui noorte hulgas.

Perepäeva korraldajaks oli Kambja Pereklubi, Kambja Spordiklubi, Kambja LMSi ja Kambja Noortekeskuse 27-liikmeline meeskond, keda iseloomustas üksmeel, abivalmidus, koostöövõime ja altruism.

Avaldan siinkohal mõned mõtted korraldajatelt: *täname taevataati, kes õnnistas meid ilusa ilmaga; *uskumatu, et Kambjas on nii palju aktiivseid inimesi; *üritus oli vinge, kõik sihtgrupid said kaetud; *kepikõnd ja naiste puššpalli trügimine olid eriti ägedad; *Kambjas võiks olla oma batuut ja puššpall; *korraldajate suurepärane meekonnatöö; *perepäev toimis edukalt ja läks korda!

Kui arvamusi üldistada, siis sobiks öelda: „Kambja, Sa elad veel!“

Kambja perepäeva sponsorid ja toetajad: Balti-Ameerika Partnerlusprogramm, A Le Coq, OÜ Cambi, OÜ Kuldkaar – Parve elamurajooni arendaja, Värska Vesi, Kambja vallavalitsus, Kambja kool, Kambja LPK Mesimumm, perekonnad Drenkhan, Palk, Rebane, Aavik, Indrek Uus, Jaanus Kutsar.

Korraldustoimkonna nimel Anne Välja

Loetumad