0.9 C
Kambja
Teisipäev, 21.03.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivKulu põletamine on keelatud, lõkete tegemisel tuleb järgida tuleohutusnõudeid

Kulu põletamine on keelatud, lõkete tegemisel tuleb järgida tuleohutusnõudeid

Kulu põletamine on keelatud, lõkete tegemisel tuleb järgida tuleohutusnõudeid

Toetudes Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi andmetele on Eestimaal lumikate valdavalt sulanud ning alanud tuleohtlik aeg. Alates tänasest on kulu põletamine keelatud.

Keskkonnaministri määruse „Metsa ja muu taimestikuga kaetud alade tuleohutusnõuete kinnitamine” kohaselt algab tuleohtlik aeg kevadel pärast lume sulamist ning lõpeb sügisel vihmaste ilmade saabudes. Tuleohtliku aja alguse ja lõpu määrab Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut.

Kulupõletamise keelust üleastujaid ootab rahatrahv kuni 18 000 krooni, lisaks tuleb kulupõlengu põhjustajal tasuda tekitatud keskkonnakahju.

Kuna kulupõlengud saavad enamasti alguse hooletust lõkke tegemisest, siis tuletab päästeteenistus meelde, et lõket tehes peab järgima ohutusnõudeid. Samuti tuleks kohaliku omavalitsuse eeskirjadest kontrollida, kas antud piirkonnas lõket üldse teha võib.

Lõket tohib teha ainult tuulevaikse ilmaga (tuule tugevus kuni 1,5 m/s). Mittesüttiva pinnasega ümbritsetud lõkkease peab asuma hoonetest vähemalt 15 meetri kaugusel ja metsast vähemalt 30 meetri kaugusel. Käeulatusse tuleb varuda esmased kustutusvahendid (näiteks tulekustuti või ämber veega).

Mitte mingil juhul ei tohi põlevat lõket jätta järelevalveta. Arvestama peab ka sellega, et põletamisel tekkiv suits ei häiriks teisi inimesi ja liiklust. Lõkkease tuleb uuesti süttimise vältimiseks hoolikalt kustutada.

Nõuetele mittevastava lõkke tegemise eest on samuti ettenähtud rahatrahv kuni 12 000 krooni.

Möödunud aastal oli ligi kaks tuhat metsa- ja maastikupõlengut, milles hukkus ka üks inimene. Tänavu on registreeritud juba üle 40 metsa-ja maastikupõlengu.

Päästeamet

Loetumad