7.9 C
Kambja
Laupäev, 25.03.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivPangabuss lõpetab - sularaha saab poest

Pangabuss lõpetab – sularaha saab poest

Pangabuss Kambjas. Foto: Heigo Mägi  

Swedbank kasvatab sularaha kättesaadavust maapiirkondades, asendades 1-2 korda kuu jooksul Eesti 50 asulat külastava pangabussi püsiva ning igapäevast teenustasuta sularaha väljavõttu võimaldava lahendusega. Lisaks pakutakse edaspidi senistes pangabussi peatuskohtades vajaduspõhiselt ka nõustaja teenust.

Sularaha saab välja võtta Kambjas ja Kuustes

Swedbanki pangabuss lõpetab jargmisel kuul sõitmise Kambjasse. Vallaelanikud saavad seejärel raha välja võtta vastavast terminalist Kambja Konsumis (avatud kell 9-22) ning Vana-Kuuste ja Lalli küla piiril asuvast Rebase A&O kauplusest.

SEB panga kliendid saavad endiselt raha välja võtta postipanga teenuse kaudu Kambja postkontorist. Sularaha väljamakseid teostab oma klientidele ka Kambja Hoiu-Laenuühistu.

Swedbanki klienditeenuste divisjoni juhi Ulla Ilissoni sõnul on panga klientide tagasiside ja ka avalikkuse reaktsioonid selgelt mõista andnud, et sularaha kättesaadavuse tõstmine hajaasustusega piirkondades on paljude inimeste jaoks väga vajalik. „Kõiki miinuseid ja plusse kokku lüües leidsime, et kümme aastat tagasi innovatsioonina Eesti teedele toodud pangabuss ei vasta enam inimeste ootustele – bussi külastused on liiga harvad, et igapäevast sularahavajadust katta. Seepärast otsustasime pakkuda iga pangabussi senise peatuse klientidele lahendust, mis on püsivam, sobilikum ning teenustasuta,“ märkis Ilisson, ja lisas, et üheski kohas ei toimu muutused enne, kui asendusteenus on paigas.

Tulemas teenustasuta sularaha väljavõtmise lahendus ning nõustajateenus

„Meie kliendid peaksid ideaaltingimustes saama sularaha välja võtta seal, kus seda vaja on. Seepärast hakkame koostöös Eesti kohalike omavalitsuste ja ettevõtetega pangabussi marsruudil edaspidi pakkuma püsivat sularaha väljavõtmise võimalust. Enam pole vaja oodata 1-2 korda kuus saabuvat bussi, vaid inimene saab raha võtta ka kohaliku kaupluse, bensiinijaama või muu koostööpartneri makse terminalist. Osades paikades, kus kasutajaid on enam, oleme juba tänaseks paigaldanud või paigaldame lähitulevikus täiendavaid sularahaautomaate või asendame väljamakseautomaadid ka raha sisestamist võimaldavate masinatega,“ selgitas Ilisson panga samme. „Kaupluse makseterminalist pakume sularaha täna viies kohas, kus see on hästi vastu võetud. Näiteks asendasime Kostiveres kolm kuud tagasi pangabussi peatuse koostöös omavalitsuse ja kohaliku kauplusega makseterminali lahendusega. Selle tulemusena kasvas sularaha kättesaadavus 1 tunnilt ca 300 tunnile kuus ja kliendid on rahul.“

„Valdav enamus inimestest teeb kõik oma pangatehingud telefoni, interneti ja pangakaardi vahendusel, ent paljud vajavad sealjuures siiski nõu ja abi. Selleks loome järk-järgult vajaduspõhise nõustajate võrgu. Nõustaja ülesanne on aidata inimestel sõlmida interneti- ja telefonipanga leping ja abistada neid kohe või edaspidi elektrooniliste kanalite kasutamisel. Nõustajateenuse vajalikkuse üle otsustame üheskoos omavalitsusega ja see saab enamasti olema kättesaadav sama sagedusega, nagu seni külastas antud asulat pangabuss,“ selgitas Ilisson.

Üleminek uuele lahendusele toimub järk-järgult – alates 1. novembrist asume pangateenuseid uuel moel pakkuma 32 kohas üle Eestimaa. Lepime omavalitsustega kokku, kuidas meie teenust elanikele edaspidi kõige parem osutada oleks ja teavitame kohalikku rahvast uuendustest aegsasti. Ülejäänud 17 kohta, saavad uued, mugavamad ja püsivamad lahendused jaanuaris.

Täna on sularahaautomaadid juba olemas 20 pangabussi peatuses. Novembris lisame üle Eesti kaks sularaha väljamakseautomaati (Tõstamaa, Võsu) ja viis sularaha välja- ja sissemakseautomaati (Kunda, Otepää, Kilingi-Nõmme, Paldiski, Vändra). Kaupluse abiga sularaha lahendust pakume kokku 28 omavalitsusele.

Pangabussi külastatavus väga madal

Pangabuss on Eesti teedel sõitnud pea 10 aastat. Selle ajaga on panga sõnul loodud uusi ja kliendisõbralikumaid võimalusi paljude teenuste kasutamiseks, mis on kaasa toonud kõigi meie füüsiliste esinduste külastuste kestva languse. „70% pangabussi peatuskohtadest käib nõustaja juures külastuskorra kohta vähem kui 5 klienti, päris palju on ka selliseid kohti, kus vahel ei külasta bussis nõustajat ühtegi inimest. Kui alustasime möödunud aastal pangakaartide kojupostitamist, langes külastatavus veelgi,“ rääkis Ilisson. „Enamus inimestest teeb täna kõik oma pangatehingud mobiilipanga, internetipanga ja pangakaardi vahendusel. Äsja ületas meie mobiilipanga kasutajate arv 100 000 piiri ning makseid tehakse seal iga kuu 12 korda enam kui kõigis meie füüsilistes esindustes kokku. Meie nõustamiskeskuse töötajad annavad nõu ööpäevaringselt, kuidas on igal kliendil kõige mugavam ja lihtsam soovitud teenust kasutada.“

Asulad, kus muutus toimub alates 1. novembrist

Alatskivi, Ambla, Antsla, Eidapere, Jäneda, Kambja, Kilingi-Nõmme, Kohila, Kohtla-Nõmme, Kunda, Laekvere, Märjamaa, Narva-Jõesuu, Orava, Otepää, Paldiski, Puka, Rakke, Roosna-Alliku, Sangaste, Saru, Suure-Jaani, Tamsalu, Tudulinna, Tõstamaa, Vastse-Kuuste, Veriora, Viru-Nigula, Voka, Võhma, Võsu, Vändra, Kostivere (NB! Kostiveres toimus muutus septembris)

Asulad, kus muutus toimub alates 1. jaanuarist

Aegviidu, Avinurme, Elva, Häädemeeste, Kehra, Kullamaa, Kuusalu, Lihula, Lohusuu, Mustvee, Mõisaküla, Noarootsi, Raasiku, Rõngu, Tihemetsa, Varbla, Virtsu

Toimetas Heigo Mägi

 

Samal teemal:

Loetumad