Muusikapäev Kambja lasteaias Mesimumm

75
Muusikapäev oli Kambjas rõõmurohke. Folklooriklubi Maatasa noortekoosseisu Remmel muusika saatel oli Mesimummidel tore laulda ja liikuda. Foto: Anu Ird

Kambja lasteaias oli 1. oktoober rõõmus päev. Külla ootasime noori Halliki Pihlapi juhendatavast folklooriklubist Maatasa. Kaheksa rühma laste ja õpetajatega kogunesime õuepeole uuele lasteaia staadionile.

Juhendaja Halliki kirjutab nii: „1. oktoober on rahvusvaheline muusikapäev. Tartu folklooriklubil Maatasal on juba traditsiooniks saamas, et sel päeval viime muusikrõõmu lasteaedadesse. Kambja Mesimummi lasteaias astus üles meie folklooriklubi noortekoosseis Remmeli, kus on koos 14-16-aastased noored. Muusikapäevadel kõlasid peamisel Lõuna-Eestist üles kirjutatud polkad ja valsid. Kuna Remmeli noored mängivad mitmeid pille, siis said Mesimummi lapsed selgeks, milline näeb välja viiul, plokkflööt, kitarr, ukulele, karmoška või akordion. Ekstra muusikapäeva raames oli Remmeli repertuaaris ka üks väga populaarne Aafrika laul „Tina singu”, mis jutustas elutulest, mis meie kõigi sees põleb. Selle lauluga õppisid lapsed ära ka võõramaa pillid – ksülofoni ja djembe ja aafrikakeelse sõna „watsha” (tõlkes „tuli”), mida Remmeliga kaasa lauldi.

Mesimummi lapsed oskasid väga hästi Remmelit vastu võtta, juba esimeste lugude järel kostis korralik aplaus ja huilged, nii et Remmelil jäi peaaegu tunne, nagu nad oleksid rokkstaarid. Lapsed tantsisid ja laulsid kaasa, lõpuringis said kõik selgeks, et kui peremees, perenaine ja perelaps on kodus, siis majaelu õitseb. Väga armsad olid kingitused, mida kõikide rühmade lapsed olid üheskoos teinud ja Remmelile üle andsid.

Suur-suur tänu kingituste eest! Suur tänu, Anu Ird, kutsumast! Järgmiste kordadeni!“

Mesimummi pere tänab vahvaid noori muusikuid ja juhendaja Hallikit!

ANU IRD,
Kambja lasteaia Mesimumm muusikaõpetaja

Kino maale