Rakvere teater ootab Kambja kultuurimajas. Astuge edasi!

668
Saara Kadak, Peeter Rästas, Tarmo Tagamets jt Rakvere teatri etenduses „Astuge edasi!“. Foto: Alan Proosa/Rakvere Teater

Nii kui vanaproua Asta maale sõidab, kasutab noor remondimees Jaanus juhust ja tellib tema korterisse omale prostituudi.

Siinkohal võiks see delikaatne lugu lõppeda, aga paraku otsustab sel õhtul Astat külastada mitmeid erinevaid tegelasi alates tüütust naabrist kuni Poola teadlaseni välja. Uks käib kinni ja lahti kiiremas tempos kui keegi seda oodata oskab. Juhuse tahtel ristuvad tõde ja väljamõeldis, kirg ja armastus.

Nii võib kirjeldada Rakvere teatri etendust, Erki Aule lavastatud lihtsat komöödiat lihtsate inimeste keerulisest elust, mida näeb Kambja kultuurimajas juba 11. jaanuaril, algusega kell 19.

Publiku ette astuvad Helgi Annast, Indrek Apinis, Saara Kadak või Jaune Kimmel, Silja Miks, Madis MäeorgPeeter Rästas ja Tarmo Tagamets.

Kui meie ei tee otsuseid, siis teeb elu neid meie eest.

Lavastaja Erki Aule: „Otsisin lavastamiseks komöödiat, mis oleks lihtne, puudutaks inimlikke teemasid ja iga kolme repliigi tagant ajaks naerma. Ja eriti hea, kui see oleks algupärand. Kuidas ma ka ei otsinud, tuli välja, et millegipärast pole keegi sellist komöödiat kirjutanud. Asusin tööle. Panin kirja kolm esimest repliiki… ja sain aru, miks sellist komöödiat keegi kirjutanud pole. Aga siis tuli mul meelde üks naljakas lugu, mis oli minuga kunagi juhtunud. Lisasin juurde mõningaid lõbusaid situatsioone ja tegelasi, jättes loo lihtsaks ja inimlikuks.

Kas iga kolmas repliik on naljakas? Aga eks Astuge edasi! ja vaadake järele.”

 

„Astuge edasi!“

Kambja kultuurikeskuses (Kesk 12, Kambja), 11. jaanuaril kell 19

Lavastaja Erki Aule
Kunstnik Eveli Varik
Osades Helgi Annast, Indrek Apinis, Saara Kadak või Jaune Kimmel, Silja Miks, Madis Mäeorg, Peeter Rästas, Tarmo Tagamets

Avatud ka kohvik.

Kino maale
EelmineKambja vald püüab püsida iseolemise kursil
JärgmineJõululaadal esineb naiskvartett