13.9 C
Kambja
Neljapäev, 28.09.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiiv„Püünelind“ tähistab juubelit

„Püünelind“ tähistab juubelit

Pü:ünelinnu juubelietendus: Raimond Käsi, Siiri Paap ja Margus Kriiva Enn Vaiguri rahvatükis „Potilill ja karusammal“. Foto: Peeter Ruuge

  

Tänavu tähistatakse laialdaselt Eesti kutselise teatri sajandat aastapäeva, kuid juubeliaasta on ka Kambja harrastusteatril – tegevuse taastamisest on möödunud 10 hooaega.

Juubelihooajal võttis „Püünelind“ mängukavasse Enn Vaiguri igihalja sõnumiga rahvatüki „Potilill ja karusammal“.

Juubelitüki esietendus oli 10. märtsi õhtul Kambja kooli saalis. Kui eesriie avatuks keriti, suutsid hobinäitlejad kiiresti ja märkamatult publiku oma haardesse meelitada. Neli vaatust möödusid nagu lennates…

Oma rahva näitlemine rõõmustab vaatajaid juba ainuüksi sellega, et on vahetu ja siiras, loomulik ja ehe. Sõbraliku, kohati suisa tunnustava naerukihinaga tervitatakse üksikud tekstiviperusi ja muid apse, mis lisavad vaatemängule vürtsi. Kui eesriie pärast viimast fraasi taas kinni keritakse, kõlab saalis võimas aplaus.

„Püünelinnu“ tänavune näiteseltskond esineb juubelihooajale vääriliselt. Kambjas tuntud ja tunnustatud näitlejatena on selgi korral laval Peeter Ruuge, Reet Kiuru, Siiri Paap, Margus Kriiva, Margo Käsi, Iry Sard, Raimond Käsi, Heli Jaamets ja Aare Kappet, värsket verd toob nende sekka Kristiina Rootslane.

Kui näitlejad pealtvaatajate plaksutamisega taas lavale on meelitatud, astub nende ette ka vallavanem Ivar Tedrema, et juubelihooaega tänukirjadega väärtustada. Kõige suuremat austust on väärt Heli Jaamets, keda võib pidada taastatud Kambja näitetrupi emaks. Lavastaja Jaan Aitaja on teinud nii „Püünelinnu“ kui kambjalaste teatriharrastuse tarvis sootuks rohkem, kui tema roll eeldaks.

Maakonna teatritegijate tänavusel ülevaatusel andis auväärne žürii parima meeskõrvalosatäitja tiitli Raimond Käsile.

Toivo Ärtis

Loetumad