3.9 C
Kambja
Teisipäev, 21.03.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivHäid lauljaid mahub palju ühe vihmavarju alla

Häid lauljaid mahub palju ühe vihmavarju alla

Pilt: Neli naist laulmas viirulistes kostüümides

Laulurõõm: Kunagine kambjalane Inna Uus (vasakult teine) veeretab nüüd lauluviisi Eesti lõunatipus Mõniste naisansambli Heia ridades. Foto: Heigo Mägi

Aprilli teisel laupäeval oli õues küll vihmane, aga Lõuna-Eesti naised tulid Kambjasse kokku ja laulsid tuju päikseliseks. Toimus järjekordne Kambja Lüüra.

Kambjasse tuli kokku 19 naisansamblit Tartu-, Võru- ja Valgamaalt. Põlvamaalt esinema tulla lubanud ansamblile kargasid kahjuks kallale haigusepisikud ja seega jäi nende kant esindamata.

Vahetuskaubaks noodid, laulusõnad ja telefoninumbrid

Naisansamblid esitasid väga erinevaid laule – saime kuulda rahvaviise, eesti heliloojate loomingut ja ka klassikat. Oli ansambleid, kes laulnud juba palju aastaid, kuid ka „verinoori“, kes alles aastajagu koos käinud. Ansamblijuhendajana viibis kohal Heldur Jõgioja – tema laule esitati laval päris palju ja kuulajad said autorit aplausiga tervitada.

Vahelduseks laulmisele esinesid kõhutantsijad klubist Sansaara – saime osa idamaisest tantsust.

Kui ma eespool kirjutasin, et Põlvamaa polnud esindatud, siis ma sutsuke valetasin. Põlvamaad esindasid mehed! Meile laulis Põlvamaa Noorte Meeste Koor, kes osutus nii „kuumaks“, et plaksutati suisa lavale tagasi. Lisapalana saime kuulda „Haanjamiist“ – see on ju ütlemata lõbus ja vahva laul, mis pani publiku kaasa elama.

Lauljaid oli palju koos – kohtuti vanade tuttavatega ja soetati uusi. Esinejatel oli kasulik näha ja kuulda teiste kollektiivide esinemisi. Vahetati noote, laulusõnu ja telefoninumbreid.

Kambja kandis liigub vanasõna, et „häid lauljaid mahub palju ühe vihmavarju alla“. Ette nähes “londonlikult” märga ilma, sai iga esinenud kollektiiv kingituseks vihmavarju, mida kaunistamas Kambja Lüüra logo. Vähesed kiired ostjad said endale soetada Kambja Lüüra logoga kevadiselt rohelise T- särgi ja rikastada oma plaadikogu Kambja naisansambli CD-ga.

Kambja Lüüra sai kingiks Kevadlaulu

Toreda üllatuse tegi Valgamaalt Tõlliste vallast Laatrest kohale saabunud naisansambel, mille juhendajaks on 81-aastane Jaan Sõrmus. Nimelt otsustas Jaan, kui ta sai kutse Kambja Lüürale, et kirjutab spetsiaalselt selleks peoks laulu. Nõnda sündiski “Kevadlaul”.

Kui kontsertosa läbi, astus lavale ansambel Amadeus. Kes veel vähegi jaksas ja tahtis, sai tantsu keerutada.

Õhtujuht Marko Pille pommitas külalisi viktoriiniküsimustega, vedas rahvast seltskonnamänge mängima ja jagas auhindu.

Tänan Kambja vallavalitsust, Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgruppi ja Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskust rahalise toetuse eest.

Tänan Elmet Neumanni Neumannstuudiost, kes näitas ka sellel peol end ideaalse helitehnikuna.

OÜ Sildo Luke poolt oli puhvet, mis pakkus maitsvaid suupisteid ja erinevat joogipoolist.

Suur aitäh kõigile osalejatele, kes tulid kohale lähemalt ja kaugemalt.

Tänan neid, kes ütlesid kiitvaid sõnu Kambja Lüüra kontserdi kohta – see näitab, et selline kontsert on vajalik, teeb lauljatele rõõmu ja annab uue esinemisvõimaluse.

Kohtume aasta pärast aprillis, ikka kuu teisel laupäeval, Kambja Lüüral!

Pille Tammelan,
vallavalitsuse kultuuritöötaja

Pildid: Kambja Lüüra 2008

Loetumad