Valla koolides populariseeritakse taas malemängu

167

Pilt:

Malelahing täies hoos: Hinnatud maletreener Aksel Rei korraldas Kuuste koolis male populariseerimiseks simultaani. Foto: Kersti Kivirüüt

  

Kuuste koolis toimus Eesti Kultuurkapitali ning Kambja vallavalitsuse toel malesimultaan. Ürituse eesmärgiks oli propageerida malemängu Kuuste noorte seas.

Üritusest võttis osa 10 õpilast 1. – 9. klassidest. Simultaani viis läbi Tartu malekooli treener Aksel Rei.

Enne simultaani vestles Aksel Rei õpilastega malemängu ajaloost ning noored malehuvilised said oma silmaga näha Paul Kerese kirjutatud märkmeid.

Simultaani tulemusel selgitati välja Kuuste malekuningas 2008, kelleks sai Martin Sakur. „Väga tubli! Oli tegu, et temast jagu saada,” kommenteeris Aksel Rei mängu Martiniga.

Kõik simultaanist osavõtjaid said meeneks mõtlemist arendava lauamängu ja paljud noored avaldasid soovi ka tuleval aastal sarnane üritus korraldada.

Kersti Kivirüüt

 

Maleturniir Kambja koolis

Kambja kooli 21. sajandi esimene maleturniir sai teoks 15. mail 2008 viieteistkümne õpilase osavõtul.

Võistlustules oli malehuvilisi esimesest kaheksanda klassini. Taibuka ja tasakaaluka malendite liigutajana võitis turniiril esikoha Martin Jaani (2. kl), kes sai auhinnaks soliidse karika ja Tartu Kaubamaja 300-kroonise kinkekaardi.

Teise koha pälvis Peeter Murumets (8. kl), kolmandaks tuli Sander Mõisa (5. kl). Nii neile poistele kui tüdrukute arvestuses võitjaks tulnud Anette Teesaarele oli auhinnaks Tartu Kaubamaja 100-kroonine kinkekaart.

Kõigile turniiri täies ulatuses läbinuile kingiti vaimukosutuseks šokolaad ja mahlajook.

Suur tänu perekond Jaanile, kes pani välja toredad auhinnad.

Võistluse läbiviijaks ja kohtunikuks oli teenekas malepedagoog Aksel Rei, kes nii sel kui läinud õppeaastal treenis ringijuhina Kambja lapsi igal kolmapäeval.

Maletreenerile valmistab rõõmu, et Martin Jaani ja Anette Teesaar on suutnud edukalt võistelda ka väljaspool kooli toimunud turniiridel.

Toivo Ärtis

Kino maale