Aarike naisselts aitas Meeksis metsa istutada

206
Pilt:

Kasvab mets, kasvab Eesti: Meeksi, Laeva ja Aarike naisseltsi liikmed aitasid metsanädalal kasvama tuhatkond kuuseistikut, et ikka sirguks Eesti mets.

Metsanädalat (5. kuni 11. maini 2008) tähistati ka Tartu Maanaiste Liidu eestvedamisel.

18. mail käisime metsa istutamas riigimetsa Meeksi metskonnas Põlva-Tartu maakonna piiril (ME 133 eraldus 18). Idee autoriks ja kutsujaks oli Meeksi naisselts eesotsas Ene Paega, kes ühtlasi kuulub ka Tartu Maanaiste Liidu juhatusse.

Vihmast ilma trotsides olid tulnud kohale nii Meeksi, Laeva kui ka Aarike naisseltsi liikmed. Et sadas kõvasti, siis söödi kõigepealt kohaliku naisseltsi liikmete poolt valmistatud väga maitsvat suppi, joodi kohvi ja selle kõrvale maiustati kodukootud kohupiimapirukat. Kui muidu ütleb vanasõna, et ilm tuleb kuivaks juua, siis meie sõime ilma kuivaks ja saime tunnikese pärast metsa poole sõita.

Meid oli küll vähe kohal – 12 naist ja 2 meest –, kuid ligi tuhat kuuseistikut sai aidatud kasvama. Seda ei ole küll palju, kuid oma osa ikka selleks, et kasvama jääks Eesti mets. Meie töö jäi napiks sel lihtsal põhjusel, et Meeksi kohale kogunesid jälle vihmapilved.

Tänud Enele ja tema seltsikaaslastele ning Räpina rahvale, kes taimed kasvatasid.

Elle Ott
Aarike naisseltsi liige

Kino maale