Tartumaa ringmajanduse teekaart ootab tagasisidet

113
Paranduspeatus. Foto: Tiina Pitk

Tartumaa Omavalitsuste Liit ja Tartu Linnavalitsus ootavad tagasisidet Tartumaa ringmajanduse teekaardile, milles kirjeldatakse samme, mis tuleb astuda Tartumaal ringmajanduse võimekuse tõstmiseks. Tartumaa omavalitsused on võtnud sihiks olla ringmajanduse valdkonnas suunanäitajaks kogu Lõuna-Eestis.

Teekaardiga saab tutvuda ja tagasisidet anda kuni 23. juunini 2024 aadressil tartu.ee/ringmajandus-tagasiside

Tartumaa ringmajanduse teekaardi loomine on Tartu Linnavalitsuse ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu ühine projekt, mis koostöös kaheksa Tartumaa omavalitsuse ja paljude huvigruppidega valmib 2024. aasta sügiseks. 2030. aastaks soovib Tartumaa olla ringmajanduse eestvedaja Lõuna-Eestis ning hea partner teistele ringmajanduspiirkondadele Eestis ja välismaal.

Teekaardi peamiseks sihiks on jäätmetekke vähendamine ja taaskasutuse suurendamine Tartumaal. Teekaardi võtmevaldkonnad on ühisloome ja kogukonnad, taastuvenergia ja energiakasutus, jätkusuutlik toidusüsteem, põllumajandus ja maakasutus, tööstus ja teenindus, jäätmemajandus ja taaskasutus.

Ringmajanduse teekaart on suunatud nii avalikule sektorile, ettevõtjatele, haridusasutustele kui ka laiemalt kõigile ühiskonnagruppidele.

Teekaardi protsessi juhib konsultandina Civitta Eesti AS.

Lisainfo: Sven Tobreluts, Tartumaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht, 5552 1465, sven.tobreluts@tartumaa.ee

Jaanus Tamm, Tartu Linnavalitsuse linnamajanduse osakonna projektijuht, 5850 6742, jaanus.tamm@tartu.ee

Kino maale
EelmineKambja valla koolide lõpetajad kogunevad lõpuaktustele
JärgmineNurmepesa lasteaed ootab Linnavere hariduskeskusesse uusi töötajaid