Kambja valda suunduvatel riigiteedel hakkavad lume- ja jäätõrjet tegema uudse tehnoloogiaga hooldusautod

287
Verstoni uued keskkonnasäästlikumad hooldeautod. Foto: Verston

Alates oktoobrist hooldab ka järgmised viis aastat Tartumaa riigiteid taristuettevõte Verston. Selleks, et pakkuda maakonna 1510 kilomeetril kvaliteetset lume- ja jäätõrjet ning vähendada teede hooldamisega tekkivat CO2 emissiooni, soetas ettevõte Tartu piirkonnakeskusesse 11 kõige moodsama erivarustusega keskkonnasäästlikku baasautot ning 6 uut traktorit.

Verston hooldas veidi väiksemas mahus Tartumaa riigiteid ka eelneval viiel aastal. Uue hankelepingu maksumus on 3,12 miljonit eurot ning see hõlmab osaliselt ka teede korras hoidmist Jõgevamaal ning Valgamaal.

Verstoni ülesandeks on nüüd hoida korras ligi 39% riigile kuuluvatest maanteedest 6514 kilomeetril. Ettevõtte kõikide hoolduslepingute kogumaksumus on 75,4 miljonit eurot.

Kõik uued hooldeautod on varustatud Euro 6 saastenormide piirmääradele vastavate mootoritega, mille tahkete osakeste heitkogus on eelmise põlvkonna jõuallikatest ligi 67% ning lämmastikoksiidide heitkogus koguni 80% väiksem.

2010. aastal tegevust alustanud Verston on kasvanud Eesti üheks suuremaks teedeehituse ja korrashoiu täisteenust pakkuvaks ettevõtteks, mis panustab valdkonna arengusse, kaasajastamisse ning efektiivsuse suurendamisse. Verston on seadnud ambitsioonika eesmärgi saada maailma kõige keskkonnasäästlikumaks taristuettevõtteks.

Lisainfo: Liisi Treier, Verstoni brändi- ja kommunikatsioonijuht, 504 2345, Liisi.Treier@verston.ee

Kino maale
EelmineKambja Vallavalitsus müüb metsaraieõigust
JärgmineEuroopa spordinädala tegemistest Kambja lasteaias